יונית צוק - Bizacademy

יונית צוק

הי, אני יונית צוק, הבלוגריסטית. מומחית בנושא שיווק דיגיטלי באמצעות תוכן, בעיקר על גבי פלטפורמת הבלוגים, אותה אני כל כך אוהבת.

בקצרה: אני מרצה בארץ ובעולם , פיתחתי מודל של 5 שלבים להפיכת התחביב למקצוע מכניס באמצעות הבלוגינג והוא פורסם ב2017 באנגלית בספרות אקדמית (אפשר לקרא פה). אני מייעצת אודות תחום השיווק באמצעות תוכן דיגיטלי בפלטפורמת הבלוגים, הקמתי את בית הספר הראשון לבלוגים, אני מובילת קהילת בלוגריות בישראל, בלוגרית ראשית בסטאטרטאפ (לשעבר) מיליוןאייז ויזמת ומקימת ההאבבלוגינג הראשון בעולם – החממה לבלוגינג מקצועי בכפר סבא, מקום של מתחמי כתיבה, קהילה חזקה ומקום להרצאות וסדנאות בתחום בלוגינג, שיווק דיגיטלי והרצאות פותחות ראש.

ובהרחבה: סיפור הבלוג שלי הוא סיפור, שכנראה, כל אחת יכולה להזדהות איתו.
ב2009, בעקבות לידת ביתי הראשונה, תמר,  היה לי צורך לספר, צורך לכתוב, לא ידעתי כל כך על מה ואיך, ופשוט פתחתי בלוג אישי בסלונה, ממש בימיו הראשונים של הפורטל.

הבלוג האישי פתח לי דלתות לעולם מופלא של בלוגים, קהילות און ליין ויצירה אין סופית.

הבנתי שהגעתי הביתה.

לתחום שלא הכרתי לפני.

והיה לי רצון ותשוקה לחקור את העולם הזה שעושה לי כל כך טוב.

ב2011, בתור חנונית טורבו, החלטתי לחקור את הנושא במסגרת לימודי תואר שני בתקשורת במכללת נתניה, במקביל לעבודתי כעורכת ראשית של אתרי דיסקונט.

במסגרת התואר, זכיתי לכתוב עבודת מחקר, בהנחייתה של ד"ר עידית מנוסביץ' (המדהימה). עבודת מחקר שבמסגרתה פיתחתי מודל בן חמישה שלבים של הפיכת התחביב למקצוע מכניס באמצעות פלטפורמת הבלוגים. לאחר שלוש שנים, המודל הוצג בכנס תקשורת עולמי ביפן ופורסם בספרות אקדמית באנגלית (אפשר לקרא פה).

היופי במודל, שמבלי לדעת או לרצות, עשה על הבלוג שלי תהליך של אוטוסוגסטיה, והפך את התחביב שלי – כתיבת תוכן ומחקר למקצוע מכניס. הבלוג שלי הפך לעסק בזכות קוראי הבלוג שדרשו ממני לצאת מהמסך וללמד.  וכך עשיתי, וכך אני עושה עד היום.

שנה לאחר פתיחת העסק הבלוגריסטית, במהלכה העברתי הרצאות, השתתפתי בתערוכות בתחום הדיגיטל, העברתי סדנאות וייעוצים פרטיים בנוגע לשיווק באמצעות תוכן ובלוגים, הבנתי שיש רצון להעמיק את הידע בתחום המרתק הזה.

ב2014 יזמתי את בית הספר הראשון לבלוגים, בשם הפרלמנט. 32 בלוגריות ובלוגר האמינו ביכולת שלי להעביר תכנים בצורה רצינית, אנושית, מקצועית ויסודית. וכך היה.

במשך 10 חודשים לימדתי את רזי המקצוע של כתיבת בלוג, כיצד אפשר להפוך את הבלוג למקום של קול וקהילה, שיווק עסק ובמה אישית או עסקית.

כיום אני מעבירה את המחזור הרביעי של הפרלמנט באותה התרגשות, ממש כמו בפעם הראשונה.

ב2017 יזמתי את הקורס לשיווק עסקים Blogging your Business ביחד על גלית שול, מאמנת עסקית,  בקורס אני מלמדמת איך אפשר באמצעות תוכן בפלטפורמת הבלוגים,לבנות תכנית שיווקית ועסקית שמקפיצה עסקים קדימה לרווחים כלכליים

במהלך השנים האחרונות יזמתי  כנסים מקצועיים של בלוגריות ובלוגרים בתחום של כתיבת תוכן, שיווק באמצעות תוכן, הפצה, טראפיק, יצירתיות ועוד.

בנוסף, אני מרצה בכנסים שונים, בבית ספר דיגיטלנט, בבינתחומי, במכון הייצוא, במשרד החוץ, בארגונים ומותגים שונים ומעבירה סדנאות בתחום של שווק דיגיטלי וכתיבת בלוג.
מלווה עסקים ופרטיים בתחום של שיווק דיגיטלי באמצעות תוכן ובלוגים.

בנובמבר 2017 הקמתי את החממה הראשונה בעולם ובארץ לבלוגים בכפר סבא – מקום קסום של השראה. בחממה מועברות סדנאות ימי עיון והרצאות בתחום השיווק הדיגיטלי והבלוגינג. בימים פנויים החממה משמשת כאופן ספייס לבעלי עסקים שבאים לשכור שולחן עבודה. את החממה ניתן להשכיר גם לאירועים חיצוניים

קישורים:

לבלוג שלי בלוגריסטית

לעמוד הפיסבוק של הבלוגריסטית

קורסים וסדנאות אוף ליין

קורסים און ליין

אינסטגרם

ההאבבלוגינג – החממה לבלוגינג מקצועי

עמוד פעילויות החודש

עמוד השכרות המתחם

הפיסבוק של החממה

 

 

Phone: 1.800.123.4567
Fax: 1.800.123.4566
San Francisco, CA 94102, US
1234 Some St